Venkel C0805X7R500-473KNE
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.047uF, Surface Mount, 0805
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Venkel C0805X7R500-473KNE.
IHS
Datasheet29 pages2 years ago
Inventory History
3 month trend:
-91.80%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Venkel C0805X7R500-473KNE provided by its distributors.
Chip Capacitor;0805;X7R;50V;0.047uF;±10%
CAP CER 0.047UF 50V X7R 0805