Venkel C0603X7R500-472JNE
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0047uF, Surface Mount, 0603
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Venkel C0603X7R500-472JNE.
IHS
Datasheet29 pages2 years ago
Inventory History
3 month trend:
-83.61%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Venkel C0603X7R500-472JNE provided by its distributors.
CAP CER 4700PF 50V X7R 0603