United Chemi-Con HHSE350ELL271MJC5S
HSE Conductive Polymer Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors, 270uF, 35Vdc, Long Lead
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for United Chemi-Con HHSE350ELL271MJC5S.
United Chemi-Con
Datasheet2 pages4 years ago
Inventory History
3 month trend:
-47.20%
Descriptions
Descriptions of United Chemi-Con HHSE350ELL271MJC5S provided by its distributors.
HSE Radial Can aluminum capacitor 0.394Dia 10.00mm ±20% 270muF 35V