United Chemi-Con EKMH201VNN221MP25T
Aluminum Electrolytic Capacitor; Capacitor Type: High Temperature; Capacitance: 220µF; Voltage Rating: 200VDC;...
Datasheet
Submit Request for Quote
Submit an RFQ to a group of distributors who specialize in finding hard-to-find parts.
Request for Quotation (RFQ)
This request will be sent to the specified suppliers.
(* indicates required field)
Quote request
Suppliers *
Contact details
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for United Chemi-Con EKMH201VNN221MP25T.
Electro Sonic
Datasheet3 pages17 years ago
Related Parts
United Chemi-ConEKMM161VNN221MP20S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 160V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF
Descriptions
Descriptions of United Chemi-Con EKMH201VNN221MP25T provided by its distributors.
Aluminum Electrolytic Capacitor; Capacitor Type:High Temperature; Capacitance:220µF; Voltage Rating:200VDC; Capacitor Dielectric Type:Aluminum Electrolytic; ESR:0.753ohm; Body Height:25mm; Body Diameter:22mm; Lead Spacing:10mm ;RoHS Compliant: Yes