United Chemi-Con DDKA2R5ELL500KM50T
DDK Series 2.5 v 50 F -40-+70c 18x50mm LS=7.5mm Radial SuperCapacitor
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for United Chemi-Con DDKA2R5ELL500KM50T.
Future Electronics
Datasheet3 pages1 year ago
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of United Chemi-Con DDKA2R5ELL500KM50T provided by its distributors.
Electric Double Layer Capacitor, Activated Carbon, 2.5V, 10% +Tol, 10% -Tol, 50000000uF, Through Hole Mount