United Chemi-Con APXK6R3ARA181ME61G
Cap Aluminum Polymer 180uF 6.3VDC 20% (5 X 5.8mm) SMD 0.017 Ohm 3390mA 15000h 105C T/R
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for United Chemi-Con APXK6R3ARA181ME61G.
United Chemi-Con
Datasheet2 pages4 years ago
IHS
Electro Sonic
Inventory History
3 month trend:
-0.21%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Related Parts
Wurth Elektronik875105144007
WCAP-PSLP Aluminum Polymer Capacitors
KYOCERA AVXPCG0J181MCO1GS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 180uF, Surface Mount, 2121
United Chemi-ConAPXE2R5ARA181ME61G
Cap Aluminum Polymer 180uF 2.5V 20% (5 X 5.8mm) SMD 0.021 Ohm 2670mA 2000h 105°C T/R
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 180uF, Surface Mount, 3333
Polymer Aluminum SMD Capacitors 2.5V 180uF 105 C SMD Low ESR
United Chemi-ConAPXC6R3ARA181MF60G
Cap Aluminum Polymer 180uF 6.3V 20% (6.3 X 5.7mm) SMD 0.022 Ohm 2580mA 1000h 105°C T/R
Descriptions
Descriptions of United Chemi-Con APXK6R3ARA181ME61G provided by its distributors.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 180uF, 2321
Super low ESR and high ripple current capability by using conductive polymer.
United Chemi-Con
SERIES: PXK; VOLT: 6.3; CAP: 180; DIA X LENGTH: 5X6; PACKAGING: TAPED
CAP ALUM POLY 180UF 20% 6.3V SMD