United Chemi-Con APSK6R3ELL271ME08S
Super low ESR and high ripple current capability by using conductive polymer.
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for United Chemi-Con APSK6R3ELL271ME08S.
United Chemi-Con
Datasheet2 pages4 years ago
Electro Sonic
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Descriptions
Descriptions of United Chemi-Con APSK6R3ELL271ME08S provided by its distributors.
United Chemi-Con
270¦ÌF 6.3V ¡À20% 2mm 10m¦¸ 20000h 3.7A 5mm*8mm*8mm
CAP ALUM POLY 270UF 20% 6.3V T/H