United Chemi-Con APSG200ELL181MF08S
180¦ÌF 20V ¡À20% 2.5MM 18M¦¸ 15000H@ 105¡ÃC 3.46A@ 100KHZ , D6.3XL8MM 9MM
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for United Chemi-Con APSG200ELL181MF08S.
United Chemi-Con
Datasheet2 pages5 years ago
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Descriptions
Descriptions of United Chemi-Con APSG200ELL181MF08S provided by its distributors.
CAP ALUM POLY 180UF 20% 20V T/H
This conductive polymer aluminum solid capacitor was designed for high voltage and high capacitance (rated voltage of 16V to 35V). The use of solid electrolyte provides stable temperature characteristics and this product guarantees an appealing long life of 15,000/20,000 hours at 105°C.