Uniroyal 0805W8J0473T5E
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±5% 47kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Uniroyal 0805W8J0473T5E.
IHS
Datasheet3 pages17 years ago
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Descriptions
Descriptions of Uniroyal 0805W8J0473T5E provided by its distributors.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 47000ohm, 150V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
47 kOhms ¡À5% 1/8W ¡À100ppm/¡ãC 0805