TXC 8Z-20.000MAAE-T
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TXC 8Z-20.000MAAE-T.
TXC SCT
Datasheet1 page14 years ago
Inventory History
3 month trend:
-50.00%
CAD Models
Download TXC 8Z-20.000MAAE-T symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Related Parts
Parallel - Fundamental Quartz Crystal, 20MHz Nom
Crystal 20MHz ±30ppm (Tol) ±30ppm (Stability) 10pF FUND 80Ohm 4-Pin Ultra Mini-CSMD T/R
CTS Components445C33A20M00000
Crystal 20MHz ±30ppm (Tol) ±30ppm (Stability) 10pF FUND 40Ohm Automotive 2-Pin SMD T/R
Descriptions
Descriptions of TXC 8Z-20.000MAAE-T provided by its distributors.
2.5x2.0 Timing XTAL 20 MHz 30ppm 30ppm -20 to 70C 12pF