TTM Technologies X3C25F1-03S
90 Degree Hybrid Coupler, 2300MHz Min, 2700MHz Max, 0.2dB Insertion Loss-Max
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TTM Technologies X3C25F1-03S.
RFMW
Datasheet7 pages3 years ago
IHS
Supply Chain
Introduction Date2015-09-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of TTM Technologies X3C25F1-03S provided by its distributors.
RF Couplers Quadrature Coupling 3dB 2.1GHz to 2.7GHz 4-Pin T/R
Coupler, Hybrid, 2.3 to 2.7 GHz, 3dB, 25 W