TTM Technologies BD0826J50200AHF
XFRMR BALUN RF 800-2600MHZ 0805 / RF Transformer 1: 2 6 Terminal Solder SMD
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TTM Technologies BD0826J50200AHF.
RFMW
Datasheet5 pages3 years ago
IHS
Anaren Microwave
Supply Chain
Country of OriginUSA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2010-11-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of TTM Technologies BD0826J50200AHF provided by its distributors.
RF Transformer 800MHz to 2600MHz Surface Mount
Balun Transformer, 0.7 to 2.8 GHz, 50 to 200 Ohms
8.5dB 3° 800MHz~2.6GHz 1.5dB 50Ω:200Ω 0805 Balun ROHS
RF Transformer, 800MHz Min, 2600MHz Max