TT Electronics PCF-W0603LF-03-1101-A-P-LT
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 1100ohm, 50V, 0.05% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TT Electronics PCF-W0603LF-03-1101-A-P-LT.
Supply Chain
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-07-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Descriptions
Descriptions of TT Electronics PCF-W0603LF-03-1101-A-P-LT provided by its distributors.