Eaton PDUMVR30NETLX
Tripp Lite PDUMVR30NETLX PDU Switched 120V 30A 24 5-15/20R L5-30P LX Interface 0URM TAA
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Eaton PDUMVR30NETLX.
RS (Formerly Allied Electronics)
Datasheet4 pages7 years ago
Inventory History
3 month trend:
+600%
Supply Chain
Introduction Date2024-06-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 11 months ago)
Descriptions
Descriptions of Eaton PDUMVR30NETLX provided by its distributors.
PDU Single-Phase Switched 120V 2.9kW 70Inch Height 0U Rack Mount
Pdumvr30Netlx |Eaton Tripp Lite PDUMVR30NETLX
PDU SWITCHED 120V 30A 24 5-15/20