Triad Magnetics WSX120-2000-13
Power Supply, Ac-dc, Intchg Plug-in, 100-240V, 12VDC, 2000MA 5.5X11MM Plug, Pos Ctr
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Triad Magnetics WSX120-2000-13.
IHS
Datasheet1 page2 years ago
RS (Formerly Allied Electronics)
Inventory History
3 month trend:
+73.85%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2023-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Triad Magnetics WSX120-2000-13 provided by its distributors.
AC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 24W, Hybrid
WALL MOUNT ADAPTOR, AC-DC, 12V, 2A
24W 90V(AC) 264V(AC) 76.8mm*47.5mm*35mm
Wall Mount Adaptor, Ac-Dc, 12V, 2A; Power Supply Applications:Ite; No. Of Outputs:1 Output; Output Power Max:24W; Output Voltage - Output 1:12V; Output Current - Output 1:2A; Output Voltage - Output 2:-; Output Current - Output 2:- Rohs Compliant: Yes |Triad Magnetics WSX120-2000-13