Triad Magnetics CMF23V-683900
68 mH at 10 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 900mA DCR 1.21Ohm
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Triad Magnetics CMF23V-683900.
IHS
Datasheet1 page3 years ago
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2017-03-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Triad Magnetics CMF23V-683900 provided by its distributors.
CMF Series 68 mH 0.9 A 1.21 Ohm DCR Common Mode Frame Choke
Common Mode Chokes Dual 68000uH 10kHz 0.9A 1.21Ohm DCR Thru-Hole Box/Tube
Common Mode Inductor - L = 68Mh +30/-50% @ 1Khz, I = 0.9A Max Rohs Compliant: Yes |Triad Magnetics CMF23V-683900
Single Phase EMI Filter, 300V, 50/60HzHz
300V 900mA 2 68mH 1.21¦¸ 29mm*27mm
CMC 68MH 900MA 2LN THROUGH HOLE