Triad Magnetics CMF23V-104700
100 mH at 10 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 700mA DCR 1.99Ohm
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Triad Magnetics CMF23V-104700.
IHS
Datasheet1 page3 years ago
Electro Sonic
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
Footprint
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Triad Magnetics CMF23V-104700 provided by its distributors.
CMF Series 100 mH 0.7 A 1.99 Ohm DCR Common Mode Frame Choke
Common Mode Chokes Dual 100000uH 10kHz 0.7A 1.99Ohm DCR Thru-Hole Box/Tube
Common Mode Inductor - L = 100Mh +30/-50% @ 1Khz, I = 0.7A Max Rohs Compliant: Yes |Triad Magnetics CMF23V-104700
Single Phase EMI Filter, 300V, 50/60HzHz
CMC 100MH 700MA 2LN THROUGH HOLE