Triad Magnetics CMF23V-103231
10 mH at 10 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 2.3A DCR 206mOhm
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Triad Magnetics CMF23V-103231.
IHS
Datasheet1 page3 years ago
Electro Sonic
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
Footprint
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2017-03-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Descriptions
Descriptions of Triad Magnetics CMF23V-103231 provided by its distributors.
CMF Series 10 mH 2.3 A 0.206 Ohm DCR Common Mode Frame Choke
Common Mode Chokes Dual 10000uH 10kHz 2.3A 0.206Ohm DCR Thru-Hole Box/Tube
COMMON MODE CHOKE, 2.3A, RADIAL; Inductance:10mH; DC Current Rating:2.3A; Product Range:CMF23 Series; Rated Current:2.3A RoHS Compliant: Yes