Triad Magnetics CMF16-473700
47 mH at 10 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 700mA DCR 1.39Ohm
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Triad Magnetics CMF16-473700.
IHS
Datasheet1 page3 years ago
Electro Sonic
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2017-03-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Triad Magnetics CMF16-473700 provided by its distributors.
CMF Series 47 mH 0.7 A 1.39 Ohm DCR Common Mode Frame Choke
Common Mode Chokes Dual 47000uH 10kHz 0.7A 1.39Ohm DCR Thru-Hole Box/Tube
Common Mode Inductor - L = 47Mh +30/-50% @ 1Khz, I = 0.7A Max Rohs Compliant: Yes |Triad Magnetics CMF16-473700
Single Phase EMI Filter, 300V, 50/60HzHz
CMC 47MH 700MA 2LN THROUGH HOLE