Triad Magnetics CMF16-103161
10 mH at 10 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 1.6A DCR 320mOhm
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Triad Magnetics CMF16-103161.
IHS
Datasheet1 page3 years ago
Electro Sonic
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Triad Magnetics CMF16-103161 provided by its distributors.
CMF Series 10 mH 1.6 A 0.32 Ohm DCR Common Mode Frame Choke
Common Mode Chokes Dual 10000uH 10kHz 1.6A 0.32Ohm DCR Thru-Hole Box/Tube
Common Mode Inductor - L = 10Mh +30/-50% @ 1Khz, I = 1.6A Max Rohs Compliant: Yes |Triad Magnetics CMF16-103161
Single Phase EMI Filter, 300V, 50/60HzHz
CMC 10MH 1.6A 2LN THROUGH HOLE