Texas Instruments LM3S3739-IQC50-A0
MCU 32-bit Stellaris ARM Cortex M3 RISC 128KB Flash 2.5V/3V/3.3V 100-Pin LQFP Tray
NRND
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Texas Instruments LM3S3739-IQC50-A0.
Texas Instruments
Technical Drawing4 pages11 years ago
Official datasheet0 pages0 years ago
Datasheet811 pages11 years ago
Datasheet809 pages11 years ago
Datasheet805 pages14 years ago
Datasheet796 pages15 years ago
Technical Drawing2 pages27 years ago
iiiC
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
Supply Chain
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 days ago)
Related Parts
Texas InstrumentsLM3S5739-IQC50-A0
Texas InstrumentsLM3S3749-IQC50-A0
Texas InstrumentsLM3S5739-IQC50-A0T
MCU 32-bit Stellaris ARM Cortex M3 RISC 128KB Flash 2.5V/3V/3.3V 100-Pin LQFP T/R
NXP SemiconductorsMKM34Z128CLL5
Kinetis KM34: 50MHz Cortex-M0+ Metrology MCU, 128KB Flash, 16KB SRAM, Segment LCD, 100-LQFP
Descriptions
Descriptions of Texas Instruments LM3S3739-IQC50-A0 provided by its distributors.
Stellaris® LM3S3739 Microcontroller | IC MCU 32BIT 128KB FLASH 100LQFP
Stellaris LM3S Microcontroller 100-LQFP -40 to 85
FIXED-POINT Lead Free ROHS3Compliant GULL WING Microcontroller -40C~85C TA 50MHz 1.6mm 64K x 8