Telemecanique XUY250NC2H03M8
Photoelectric Sensor , Roller Sensor 250MM N2, Hexa 11.2 IP50 Sensor
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Telemecanique XUY250NC2H03M8.
IHS
Datasheet9 pages3 years ago
Supply Chain
Country of OriginFrance
Introduction Date2019-03-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Telemecanique XUY250NC2H03M8 provided by its distributors.
Schneider Electric Photoelectric sensors XU XUY250NC2H03M8 - XUY250NC2H03M8
ROLLER SENSOR FOR CONVEYOR 250 MM N2
PHOTOELECTRIC SENSORS XU, ROLLER
PHOTOELECTRIC SENSOR, 100MM, NPN/PNP; Sensing Range Max: 100mm; Sensing Method: Diffuse; Sensor Output: NPN / PNP; Product Range: OsiSense XU Series; Supply Voltage DC Min: -; Supply Voltage DC Max: 24V; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)