Telemecanique XS530B1NBM12
Proximity Sensor Inductive NC NPN 1cm 12V to 24V
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Telemecanique XS530B1NBM12.
Electro Sonic
Datasheet2 pages0 years ago
Burklin Elektronik
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
CAD Models
Download Telemecanique XS530B1NBM12 symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
TraceParts
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Descriptions
Descriptions of Telemecanique XS530B1NBM12 provided by its distributors.
TELEMECANIQUE SENSORS XS530B1NBM12 Inductive Sensor 36Vdc 200Ma Xs
Schneider PROXIMITY SENSOR 30MM DC NPN XS5
PROXIMITY SENSOR, 30MM, 10MM S/D, NPN, NC, M12
Proximity switch, built-in mounting M30, 1 Form B (N/C), 200 mA, Detection range 10 mm, XS530B1NBM12