TE Connectivity TYC0805A151JJT
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT MLCC 0805 NPO 150p 5% 200V
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TE Connectivity TYC0805A151JJT.
IHS
Datasheet1 page16 years ago
Master Electronics
TE Connectivity
Supply Chain
Country of OriginUK
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2009-09-18
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2018-12-24
LTD Date2018-12-24
Descriptions
Descriptions of TE Connectivity TYC0805A151JJT provided by its distributors.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 200V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.00015uF, Surface Mount, 0805
Cap Ceramic 150pF 200V C0G 5% SMD 0805
MLCC 0805 NPO 150p 5% 200V
CAP CER 150PF 200V NP0 0805