TE Connectivity T4062123004-001
4 Position Straight 0.5m M8 Plug to M8 Socket PUR Type Cable Assembly
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TE Connectivity T4062123004-001.
IHS
Datasheet4 pages1 year ago
Datasheet4 pages1 year ago
Electro Sonic
Master Electronics
ShanghaiCT
Sager Electronics
Inventory History
3 month trend:
-6.88%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
TraceParts
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Introduction Date2017-03-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Descriptions
Descriptions of TE Connectivity T4062123004-001 provided by its distributors.
TE Connectivity T4062123004-001 RPC-M8 Connector Male Shrouded 0.5m PUR
Cable Assembly, 24AWG, 30V, Communication Cable