TE Connectivity RT8132-40-0M7
Rt Common Mode Choke, 600V AC, Three-line, 40A, 0.7 Mh, Horizontal
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TE Connectivity RT8132-40-0M7.
IHS
Datasheet9 pages0 years ago
Inventory History
3 month trend:
+1.22%
Supply Chain
Introduction Date2023-10-31
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Descriptions
Descriptions of TE Connectivity RT8132-40-0M7 provided by its distributors.
CHOKE 600VAC 3L 40A 0.7MH HORI
Three Phase EMI Filter, 600V, 0-400HzHz
RT8132-40-0M7, TE CONNECTIVITY / SCHAFFNER
HORIZONTAL 40 A PCB THREE LINE C
RT8132-40-0M7 Operating Voltage (Max): 600 VDC Current Rating (Max): 40 A Input Termination Type: PCB Terminal Pollution Degree: PD2 Output Termination Type: PCB Terminal Emc / Rfi Chokes Rt Series & Rt Series N: High-Performance Chokes For Demanding Application | 600 VDC 40 A PCB Terminal PD2 | Part Number: RT8132-40-0M7 | Internal Number: 822795-SF | RT8132-40-0M7 Operating Voltage (Max): 600 VDC Current Rating (Max): 40 A Input Termination Type: PCB Terminal Pollution Degree: PD2 Output Termination Type: PCB Terminal Emc / Rfi Chokes Rt Series & Rt Series N: High-Performance Chokes For Demanding Application | 600 VDC 40 A PCB Terminal PD2 | Part# RT8132-40-0M7 | Schaffner