TE Connectivity RQ73C2A7K5BTD
Fixed Resistor, Thin Film, 0.2W, 7500ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 10ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TE Connectivity RQ73C2A7K5BTD.
Upverter
Datasheet6 pages5 years ago
Electro Sonic
TE Connectivity
Future Electronics
Sager Electronics
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2019-08-27
Descriptions
Descriptions of TE Connectivity RQ73C2A7K5BTD provided by its distributors.
Res Precision Thin Film 0805 7.5k Ohm 0.1% 1/5W ±10ppm/°C Molded T/R
Avnet Japan
RES, 7K5, 0.1%, 0.2W, 0805, THIN FILM
Res, 7K5, 0.1%, 0.2W, 0805, Thin Film; Resistance:7.5Kohm; Resistance Tolerance:± 0.1%; Power Rating:200Mw; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thin Film; Resistor Type:Precision, Sulfur Resistant Rohs Compliant: Yes |Holsworthy Te Connectivity RQ73C2A7K5BTD
RQ 0805 7K5 0.1% 10PPM 5K RL Resistance Value: 7.5K Ω Element Type: Thin Film Resistor Type: Precision Resistor Passive Component Tolerance: .1 % Package Size Code: 0805 Surface Mount Resistor | 7.5K Ω Thin Film Precision Resistor .1 % | Part Number: RQ73C2A7K5BTD | Internal Number: 7-2176380-9 | TE Connectivity | Holsworthy