TE Connectivity RB6132-50-0M2
Common Mode Chokes Triple 180uH 1kHz 50A 0.0009Ohm DCR Thru-Hole
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TE Connectivity RB6132-50-0M2.
IHS
Datasheet7 pages0 years ago
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Inventory History
3 month trend:
+69.57%
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Introduction Date2012-02-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Related Parts
TE ConnectivityRB6532-50-0M2
Common Mode Filters / Chokes 50A 0.18mH 3-WIRE VERTICAL
Box Tin (Sn) 2 INDUCTANCE IS MEASURED AT 0.1mA Common Mode Choke 54A 1.1mOhm 100kHz 55mm
Descriptions
Descriptions of TE Connectivity RB6132-50-0M2 provided by its distributors.
Common Mode Chokes / Filters 50A 0.18mH 3-WIRE HORIZONTAL
180 UH -30TO+50% LEADED INDUCTOR, MAX SRF:0.0004MHZ, 50A IDC, 0.9MOHM RDC RB6132
COMMON MODE CHOKE / FILTER 50A 0.18MH
Rb Open Frame Common Mode Choke, 600Ac/1000Vdc, 50A, Horizontal, 3-Wire Low Inductance Rohs Compliant: Yes |Schaffner RB6132-50-0M2
Inductor [Schaffner] RB6132-50-0M2 Inductor 7612774423355
Data Line Filter, 3 Function(s), 1000V, 50A, 12 Pin(s)