TE Connectivity L000836-10
Fpc Antenna, Vdp, 200MM, MHF4L, 617-5000MHZ (100X15MM)
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TE Connectivity L000836-10.
TE Connectivity
Datasheet13 pages1 year ago
Technical Drawing2 pages1 year ago
Inventory History
3 month trend:
+66.82%
CAD Models
Download TE Connectivity L000836-10 symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
Footprint
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Introduction Date2025-01-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
Descriptions
Descriptions of TE Connectivity L000836-10 provided by its distributors.
Base Station/Broadcast Transmission Antenna
FPC ANTENNA, 4.4 TO 5GHZ, 3.63DBI, 10W;
RS APAC
FPC ANTENNA, 4.4 TO 5GHZ, 3.63DBI, 10W; Antenna Type:5G / Cellular / LTE / NB-IoT / Cat-M; Frequency Min:4.4GHz; Frequency Max:5GHz; Antenna Mounting:Adhesive / MHF4L Connector; Gain:3.63dBi; VSWR:2.2; Input Power:10W RoHS Compliant: Yes