TE Connectivity FN3288HVIT-50-53-C26-R60
3-PHASE Slim Hp It Line Filter 690VAC, 50A, Stb Terminal 53, Cy 1.5UF
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TE Connectivity FN3288HVIT-50-53-C26-R60.
IHS
Datasheet9 pages0 years ago
Sager Electronics
TME
Supply Chain
Introduction Date2025-03-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Descriptions
Descriptions of TE Connectivity FN3288HVIT-50-53-C26-R60 provided by its distributors.
FN3288HVIT-50-53-C26-R60, TE CONNECTIVITY / SCHAFFNER
Three Phase EMI Filter, 305V, 60HzHz
LINE FILTER 760VAC 50A CHASS MNT