TE Connectivity FN3288-63-53-C26-R65
Power Line Filter 3-Phase 0Hz to 60Hz 63A 760VAC Terminal Block Flange Mount
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TE Connectivity FN3288-63-53-C26-R65.
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Farnell
Inventory History
3 month trend:
-100%
Supply Chain
Country of OriginHungary
Introduction Date2019-05-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Descriptions
Descriptions of TE Connectivity FN3288-63-53-C26-R65 provided by its distributors.
FILTER AC INVERTER/PDS MULTI-STAGE EMC/RFI 3 PH OP-V 480/277VAC CURR 55A IP20
Power Line Filters 3 Phase Slim Book Style High Performance Line Filter 480VAC, 63A, STB Terminal 53, Cy 1.5uF
FN3288-63-53-C26-R65, TE CONNECTIVITY / SCHAFFNER
Three Phase EMI Filter, 305V, 60HzHz
POWER LINE FILTER, 3 PHASE, 63A, 530VAC;
LINE FILTER 530V/305VAC 63A CHAS
Power Line Filter, 3 Phase, 63A, 530Vac; Filter Applications:General Purpose; Voltage Rating:530Vac; Current Rating:63A; No. Of Phases:Three Phase; No. Of Stages:2 Stage; Filter Input Terminals:Terminal Block; Filter Type:3 Phase Rohs Compliant: Yes |Schaffner FN3288-63-53-C26-R65