TE Connectivity FN3288-20-33-C21-R65
3 Phase Slim Book Style High Performance Line Filter 480VAC, 20A, STB Terminal 33, Cy 220nF
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TE Connectivity FN3288-20-33-C21-R65.
IHS
Datasheet9 pages0 years ago
Master Electronics
Sager Electronics
TME
Supply Chain
Country of OriginHungary
Introduction Date2019-05-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Descriptions
Descriptions of TE Connectivity FN3288-20-33-C21-R65 provided by its distributors.
Three Phase EMI Filter, 305V, 60HzHz
LINE FILTER 530V/305VAC 20A CHAS
FN3288-20-33-C21-R65 Current Rating: 20 A Input Termination Type: Terminal Block Output Termination Type: Terminal Block Wiring Configuration: DELTA (3 wire + ground) Operating Voltage: 530 VAC 3-Phase Filters & Fn3288 Compact High-Performance Emc/rfi Filter For Inverters And Drive System | 20 A Terminal Block DELTA (3 wire + ground) | Part Number: FN3288-20-33-C21-R65 | Internal Number: 820835-SF | FN3288-20-33-C21-R65 Current Rating: 20 A Input Termination Type: Terminal Block Output Termination Type: Terminal Block Wiring Configuration: DELTA (3 wire + ground) Operating Voltage: 530 VAC 3-Phase Filters & Fn3288 Compact High-Performance Emc/rfi Filter For Inverters And Drive System | 20 A Terminal Block DELTA (3 wire + ground) | Part# FN3288-20-33-C21-R65 | Schaffner