TE Connectivity FN3287-50-53-C26-R65
Power Line Filter 3-Phase 0Hz to 60Hz 50A 760VAC Terminal Block Flange Mount
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TE Connectivity FN3287-50-53-C26-R65.
IHS
Datasheet9 pages0 years ago
Master Electronics
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
TME
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Country of OriginThailand
Introduction Date2019-05-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Descriptions
Descriptions of TE Connectivity FN3287-50-53-C26-R65 provided by its distributors.
FILTER 3-PH EMC/RFI SLIM BOOK 50A STB TERM 53 CY 1.5UF FN 3287 SERIES
Power Line Filters 3 Phase Slim Book Style Standard Line Filter 480VAC, 50A, STB Terminal 53, Cy 1.5uF
Box Terminal Block Inverters Power Drive Systems Two Stage EMC/EMI Line Filter 50A DC~60Hz 530V 305V -40C~100C
Three Phase EMI Filter, 530V, 60Hz
LINE FILTER 530V/305VAC 50A CHAS
Power Line Filter, 3 Phase, 50A, Tb; Filter Applications:General Purpose; Voltage Rating:530Vac; Current Rating:50A; No. Of Phases:Three Phase; No. Of Stages:2 Stage; Filter Input Terminals:Terminal Block; Filter Type:3 Phase Rohs Compliant: Yes |Schaffner FN3287-50-53-C26-R65