TE Connectivity FN3271H-600-99
3 Phase Compact Filter 520Vac, 600A, 3271 |Schaffner FN3271H-600-99
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TE Connectivity FN3271H-600-99.
IHS
Datasheet5 pages0 years ago
Sager Electronics
Inventory History
3 month trend:
-100%
Supply Chain
Introduction Date2021-08-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Descriptions
Descriptions of TE Connectivity FN3271H-600-99 provided by its distributors.
Three Phase EMI Filter, 520V, 60HzHz
LINE FILTER 600A CHASSIS MOUNT
FN3271H-600-99 Current Rating: 600 A Input Termination Type: Busbar Output Termination Type: Busbar Wiring Configuration: Three Phase Operating Voltage: 520 VAC 600 A Busbar Three Phase | TE Connectivity |