TE Connectivity FN3268-130-35
Power Line Filters 130A 30.4mA RFI FLTR Regeneration Units
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TE Connectivity FN3268-130-35.
TME
Datasheet4 pages0 years ago
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Inventory History
3 month trend:
+200%
Supply Chain
Country of OriginHungary
Introduction Date2010-03-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Descriptions
Descriptions of TE Connectivity FN3268-130-35 provided by its distributors.
3 Phase Slim Line Filter 520Vac, 130A, Low Leakage Current Rohs Compliant: Yes |Schaffner FN3268-130-35
Three Phase EMI Filter, 520V, 60HzHz
FN3268-130-35, TE CONNECTIVITY / SCHAFFNER
130 AMPRFI FILTER FOR REGENERATION UNITS
LINE FILTER 130A CHASSIS MOUNT
3 PHASE SLIM LINE FILTER 520VA
FN3268-130-35 Current Rating: 130 A Input Termination Type: Terminal Block Output Termination Type: Terminal Block Wiring Configuration: DELTA (3 wire + ground) Operating Voltage: 520 VAC 3-Phase Filters & Emc/rfi Filter For Rcd-Compatible Installation | 130 A Terminal Block DELTA (3 wire + ground) | Part Number: FN3268-130-35 | Internal Number: 810320-SF | FN3268-130-35 Current Rating: 130 A Input Termination Type: Terminal Block Output Termination Type: Terminal Block Wiring Configuration: DELTA (3 wire + ground) Operating Voltage: 520 VAC 3-Phase Filters & Emc/rfi Filter For Rcd-Compatible Installation | 130 A Terminal Block DELTA (3 wire + ground) | Part# FN3268-130-35 | Schaffner