TE Connectivity FN3026HL-40-71
Power Line Filters 3 Phase Plastic Housing Filter 520VAC, DIN Rail Mount, 40A
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TE Connectivity FN3026HL-40-71.
IHS
Datasheet5 pages0 years ago
JRH Electronics
Sager Electronics
TME
Inventory History
3 month trend:
+8.33%
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Introduction Date2020-07-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Descriptions
Descriptions of TE Connectivity FN3026HL-40-71 provided by its distributors.
Advanced EMC/RFI Filter Concept with Minimum Leakage Current
Three Phase EMI Filter, 520V, 60Hz