TE Connectivity FN258P-16-07
3 Phase Low Leakage Book Style Filter 480Vac, 16A, Wire,
Obsolete
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TE Connectivity FN258P-16-07.
Sager Electronics
JRH Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Inventory History
3 month trend:
+50.00%
LTB Date2024-06-28
LTD Date2024-12-30
Descriptions
Descriptions of TE Connectivity FN258P-16-07 provided by its distributors.
Power Line Filters 16A WIRE 3-PHASE AND NEUTRAL
3-PHASE 16 A INPUT FILTER WIRE LEAD LOW LEAKAGE
Three Phase EMI Filter, 480V, 60HzHz