TE Connectivity FN258HV-30-33
3 Phase Hv Book Style Filter 690 Vac, 30A Rohs Compliant: Yes |Schaffner FN258HV-30-33
Obsolete
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TE Connectivity FN258HV-30-33.
IHS
Datasheet7 pages4 years ago
Master Electronics
3 month trend:
+27.48%
Descriptions
Descriptions of TE Connectivity FN258HV-30-33 provided by its distributors.
Power Line Filter 3-Phase 0Hz to 60Hz 30A 690VAC Terminal Block Chassis Mount
Power Line Filters 30A SFTY TERM BLOCK 3-PHASE AND NEUTRAL
3-PHASE 30 A INPUT FILTER SAFETY TERMINAL BLOCK HIGH VOLTAGE
FN258HV-30-33, TE Connectivity / SCHAFFNER EMC
Three Phase EMI Filter, 690V, 60HzHz