TE Connectivity FN2520-25-07-C1111
Power Line Filters Single phase filter 1HU 25 A, litz wire connections, 9.4nF
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TE Connectivity FN2520-25-07-C1111.
IHS
Datasheet5 pages0 years ago
JRH Electronics
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Descriptions
Descriptions of TE Connectivity FN2520-25-07-C1111 provided by its distributors.
Single Phase EMI Filter, 277V, 60HzHz
LINE FILT 400VDC 277VAC 25A CHAS
FN2520-25-07-C1111 Current Rating: 25 A Input Termination Type: Litz Wire Output Termination Type: Litz Wire Leakage Current (Max) (250VAC, 50Hz): .82 mA Operating Voltage: 277 VAC 25 A Litz Wire .82 mA | TE Connectivity |