TE Connectivity FN2520-20-103-C1111
Power Line Filters Single phase filter 1HU 20 A, clamp connector, 9.4nF
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TE Connectivity FN2520-20-103-C1111.
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Introduction Date2021-11-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Descriptions
Descriptions of TE Connectivity FN2520-20-103-C1111 provided by its distributors.
FN2520-20-103-C1111, TE CONNECTIVITY / SCHAFFNER
LINE FILT 400VDC 277VAC 20A CHAS
FN2520-20-103-C1111 Current Rating: 20 A Input Termination Type: Terminal Block Output Termination Type: Terminal Block Leakage Current (Max) (250VAC, 50Hz): .82 mA Operating Voltage: 277 VAC 20 A Terminal Block .82 mA | TE Connectivity |