TE Connectivity FN2090B-10-07
Power Line Filters Single Phase Chassis Mount Filter 250VAC, 10A, 2-Stage LF and HF, Wire, <5uA
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TE Connectivity FN2090B-10-07.
IHS
Datasheet7 pages0 years ago
Electro Sonic
TME
Sager Electronics
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Country of OriginThailand
Introduction Date2006-03-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Descriptions
Descriptions of TE Connectivity FN2090B-10-07 provided by its distributors.
Single Phase EMI Filter, 250V, 50/60HzHz