TE Connectivity EXD450TN
Whip Antenna Vertical 470MHz 50Ohm Connector Mount
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TE Connectivity EXD450TN.
TE Connectivity
Datasheet2 pages1 year ago
IHS
Inventory History
3 month trend:
-23.02%
Supply Chain
Introduction Date2020-04-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
Descriptions
Descriptions of TE Connectivity EXD450TN provided by its distributors.
Mobile Station Antenna, 450MHz Min, 470MHz Max
DUCK,EXD,450-470MHz,1/4W TNCM,3 INCH
Rf Ant 460MHZ Whip Str Tnc Male