TE Connectivity CRGP2512F33R
Res Thick Film 2512 33 Ohm 1% 2W ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TE Connectivity CRGP2512F33R.
JRH Electronics
Datasheet4 pages1 year ago
TME
element14 APAC
Upverter
Future Electronics
Inventory History
3 month trend:
Restocked
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
SymbolFootprint
3DDownload
EE Concierge
SymbolFootprint
SnapEDA
3DDownload
TraceParts
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Introduction Date2019-08-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Descriptions
Descriptions of TE Connectivity CRGP2512F33R provided by its distributors.
2W Thick Film Resistors 500V ±200ppm/℃ ±1% 33Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 2W, 33ohm, 500V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Res Pulse Withstand Thick Film 2512 33 Ohm 1% 2W ±100ppm/°C Molded Emboss T/R
Avnet Japan
Thick Film Resistors - SMD CRGP 2512 33R 1%
CRGP 2512 33R 1% Resistance Value: 33 Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 1 % Package Size Code: 2512 Surface Mount Resistor | 33 Ω Thick Film General Purpose Resistor 1 % | Part Number: CRGP2512F33R | Internal Number: 2176331-7 | TE Connectivity | NEOHM