TE Connectivity CRGCQ2512J3R3
Res Thick Film 2512 3.3 Ohm 5% 1W ±400ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TE Connectivity CRGCQ2512J3R3.
Master Electronics
Datasheet9 pages8 years ago
IHS
3 month trend:
-24.17%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2018-03-13
Descriptions
Descriptions of TE Connectivity CRGCQ2512J3R3 provided by its distributors.
Res General Purpose Thick Film 2512 3.3 Ohm 5% 1W ±400ppm/°C Molded Emboss T/R
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 3.3ohm, 200V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Thick Film Resistors - SMD CRGCQ 2512 3R3 5%
CRGCQ 2512 3R3 5% Resistance Value: 3.3 Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 2512 Surface Mount Resistor | 3.3 Ω Thick Film General Purpose Resistor 5 % | Part Number: CRGCQ2512J3R3 | Internal Number: 2176350-4 | TE Connectivity | NEOHM