TE Connectivity CRGCQ2010F820K
Res Thick Film 2010 820K Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TE Connectivity CRGCQ2010F820K.
3 month trend:
-0.95%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2019-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Descriptions
Descriptions of TE Connectivity CRGCQ2010F820K provided by its distributors.
Res General Purpose Thick Film 2010 820k Ohm 1% 3/4W ±100ppm/°C Molded Emboss T/R
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 820000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Res, 820K, 1%, 0.75W, 2010, Thick Film; Resistance:820Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:750Mw; Resistor Case/Package:2010 [5025 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:200Vrohs Compliant: Yes |Te Connectivity CRGCQ2010F820K
CRGCQ 2010 820K 1% Resistance Value: 820K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 1 % Package Size Code: 2010 Surface Mount Resistor | 820K Ω Thick Film General Purpose Resistor 1 % | Part Number: CRGCQ2010F820K | Internal Number: 6-2176347-0 | TE Connectivity | NEOHM