TE Connectivity CRGCQ1210J15K
Res Thick Film 1210 15K Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TE Connectivity CRGCQ1210J15K.
Sager Electronics
Farnell
Inventory History
3 month trend:
-13.38%
Introduction Date2019-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Descriptions
Descriptions of TE Connectivity CRGCQ1210J15K provided by its distributors.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 15000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1210
Thick Film Resistors - SMD CRGCQ 1210 15K 5%
Res, 15K, 5%, 0.5W, 1210, Thick Film; Resistance:15Kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:500Mw; Resistor Case/Package:1210 [3225 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:200V Rohs Compliant: Yes |Te Connectivity CRGCQ1210J15K
CRGCQ 1210 15K 5% Resistance Value: 15K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 1210 Surface Mount Resistor | 15K Ω Thick Film General Purpose Resistor 5 % | Part Number: CRGCQ1210J15K | Internal Number: 2-2176346-6 | TE Connectivity | NEOHM