TE Connectivity CRGCQ1210F22K
Res Thick Film 1210 22K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TE Connectivity CRGCQ1210F22K.
JRH Electronics
Datasheet9 pages8 years ago
Datasheet10 pages1 year ago
Datasheet4 pages1 year ago
IHS
Sager Electronics
Inventory History
3 month trend:
-85.85%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
EE Concierge
SymbolFootprint
SnapEDA
SymbolFootprint
Download
TraceParts
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2018-03-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Descriptions
Descriptions of TE Connectivity CRGCQ1210F22K provided by its distributors.
Res General Purpose Thick Film 1210 22k Ohm 1% 1/2W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 22000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1210
Thick Film Resistors - SMD CRGCQ 1210 22K 1%
CRGCQ 1210 22K 1% Resistance Value: 22K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 1 % Package Size Code: 1210 Surface Mount Resistor | 22K Ω Thick Film General Purpose Resistor 1 % | Part Number: CRGCQ1210F22K | Internal Number: 4-2176345-1 | TE Connectivity | NEOHM