TE Connectivity CRGCQ0603F8K2
Res Thick Film 0603 8.2K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TE Connectivity CRGCQ0603F8K2.
3 month trend:
-10.61%
SymbolFootprint
SnapEDA
Descriptions
Descriptions of TE Connectivity CRGCQ0603F8K2 provided by its distributors.
Res General Purpose Thick Film 0603 8.2k Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 8200ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Thick Film Resistors - SMD CRGCQ 0603 8K2 1%
CRGCQ 0603 8K2 1% Resistance Value: 8.2K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 1 % Package Size Code: 0603 Surface Mount Resistor | 8.2K Ω Thick Film General Purpose Resistor 1 % | Part Number: CRGCQ0603F8K2 | Internal Number: 3-2176339-6 | TE Connectivity | NEOHM