TE Connectivity CRGCQ0402J22R
Res Thick Film 0402 22 Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TE Connectivity CRGCQ0402J22R.
Master Electronics
Datasheet9 pages8 years ago
IHS
3 month trend:
-1.52%
Introduction Date2018-03-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
Descriptions
Descriptions of TE Connectivity CRGCQ0402J22R provided by its distributors.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 22ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Thick Film Resistors - SMD CRGCQ 0402 22R 5%
CRGCQ 0402 22R 5% Resistance Value: 22 Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 0402 Surface Mount Resistor | 22 Ω Thick Film General Purpose Resistor 5 % | Part Number: CRGCQ0402J22R | Internal Number: 2176338-9 | TE Connectivity | NEOHM