TE Connectivity CLWG-600-MC4
Potentiometer, 5000ohm, 25V, 20% +/-Tol
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TE Connectivity CLWG-600-MC4.
TE Connectivity
Datasheet3 pages8 years ago
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2017-11-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 week ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
Descriptions
Descriptions of TE Connectivity CLWG-600-MC4 provided by its distributors.
TE Internal #: 04-1270-0004 Linear Displacement Sensor - Potentiometer, 600 mm [ 24 in ] Range, Dia 1.38